top of page
n-13092019-01.jpg
Gimnastika4.jpg
Без названия (9).jpg

Гімнастика              

Гімнастика як засіб фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, військово-прикладної підготовки і лікування був ідомий ще в далекій давнині.
Термін "гімнастика" з'явився приблизно в V в. до н.е. у Древній Греції й означав комплекс фізичних вправ для освітніх, військових і оздоровчих цілей. Древні греки вважали, що гімнастика додає тілу гнучкість, силу, спритність, стрункість, розвиває почуття краси, хоробрості, шляхетності. Древні греки використовували гімнастичні вправи не тільки для фізичного розвитку, але й у вишколі воїнів, а також у системі підготовки атлетів-олімпійців.

У Древньому Римі застосовували в підготовці легіонерів гімнастичні вправи на дерев'яному коні, сход і спеціальних колодах для навчання штурмовим прийомам. У гладіаторських школах гімнастику використовували для розвитку спритності, сили і витривалості гладіаторів.

В епоху Відродження гуманісти надавали великого значення заняттям гімнастикою як засобу розвитку фізичної сили і усебічного виховання молоді. У XVI в. була опублікована найбільш відома праця середньовіччя по гімнастиці И. Меркуріаліса "Про мистецтво гімнастики".

 ВИДИ ГІМНАСТИКИ І ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Гімнастика включає:

- спортивні види гімнастики (Спортивна, художня, акробатична, командна).

- оздоровчі види гімнастики передбачає виконання вправ в режимі дня у вигляді вправ ранкової гімнастики, фізкультури, фізкульт-хвилинки в навчальних закладах та на виробництві.

Існує кілька видів оздоровчої гімнастики:

- Гігієнічна гімнастика - використовується для збереження і зміцнення здоров'я, підтримки на високому рівні фізичної і розумової працездатності, громадської активності.

- Ритмічна гімнастика - різновид оздоровчої гімнастики. Важливим елементом ритмічної гімнастики є музичний супровід.

В системі фізичного виховання дитини дошкільного віку виділяються різні види гімнастики: загальнорозвиваючих (до неї відносяться - основна гімнастика, гігієнічна і ін.), Гімнастика зі спортивною спрямованістю, що включає в себе елементи, доступні дітям і спрямовані на підвищення їх загальної фізичної підготовленості (до неї відносяться художня гімнастика, атлетична і ін.), прикладна, або лікувальна.

ОСНОВНА ГІМНАСТИКА спрямована на зміцнення здоров'я, загальної фізичної підготовленості, загартовування організму, виховання правильної постави, зміцнення внутрішніх органів і їх систем (Серцево-судинної, дихальної, ендокринної).

У зміст гімнастики входять стройові(Вправи в шикування та перешикування), загально и основні рухи. Виконання фізичних вправ проводиться на гімнастичних снарядах і з використанням фізкультурного інвентарю.

Під впливом основної гімнастики поліпшується діяльність внутрішніх органів, посилюється обмін речовин, зміцнюється нервово-м'язовий апарат. Вітчизняні вчені вважають гімнастику важливим фактором підвищення працездатності, Найкращим засобом відпочинку.

Гімнастика дозволяє підібрати вправи, вибірково впливають на розвиток будь-яких груп м'язів, суглобів, органів і їх систем. Заняття гімнастикою сприяють утворенню навичок різної складності і тим самим висувають високі вимоги до нервової системи і функцій аналізаторів. для гімнастики характерна точна, дозоване навантаження, Яка визначається характером вправ, темпом їх виконання, аналізом і числом рухів, особливостями вихідних положень.

гімнастичні вправи можуть бути:

а) динамічними (Спрямованими на більш повне використання всіх рушійних сил при виконанні фізичних вправ і одночасне зменшення сил гальмують);

б) статичними (Вони пов'язані з нерухомим збереженням будь-якого положення тіла і його пози). Гімнастичні вправи можуть носити анаеробний і аеробний характер (тобто вправи, виконувані при мінімальному або максимальному споживанні кисню).

ГІГІЄНІЧНА ГІМНАСТИКА спрямована на зміцнення здоров'я дитини, виховання правильної постави, вдосконалення функціональних систем організму.

Засобами гігієнічної гімнастики є загально-розвиваючі вправи в поєднанні з загартуванням: Водними, повітряними і сонячними процедурами; масажем і самомасаж. Гігієнічна гімнастика рекомендується для всіх вікових груп дітей.

ГІМНАСТИКА спортивної спрямованості має на меті підвищення загальної фізичної підготовленості людини. 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА включає в себе вправи зі спортивною спрямованістю. Це можуть бути вправи без предметів або з предметами, а також вправи з неопорной стрибками.

Відмінною особливістюхудожньої гімнастікіявляется зв'язок з музикою і елементами танцю, емоційна виразність рухів, їх краса і граціозність, Що в значній мірі сприяє естетичному вихованню.

Завдання педагога полягає в тому, щоб вправи художньої гімнастики стали доступними дітям, А їх руху гармонійними, природними і граціозними. Поєднання руху і музики, танцювальний характер вправ надають їм яскраву динамічну структуру.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Для художньої гімнастики характерні вправи в рівновазі, повороти, танцювальні види ходьби, бігу, стрибків, елементи народного танцю, вправи з предметами (М'яч, обруч, стрічки, скакалки, булави, прапорці тощо).

Вправи художньої гімнастики формують координацію рухів. Вони виконуються з різноманітною швидкістю і різною напругою м'язів

У художній гімнастиці широко використовується художнє рух - Система фізичних вправ переважно танцювального характеру, що відрізняються ритмічністю, пластичністю, виразністю, витонченістю рухів. Вони органічно пов'язані з музикою, розвивають здатність до імпровізації. У художній рух включаються кроки, повороти, обертання, стрибки; при цьому створюються композиції, які поєднуються з певною музикою. У дошкільних установах можна використовувати доступні елементи художнього руху при проведенні різних форм організації рухової діяльності.

До спортивних видів гімнастики відноситься акробатика (Від грец. - «Підіймається вгору»).

У дошкільних установах використовуються окремі елементи акробатики, В основному це підводять до акробатичним вправам руху, Які готують дитину до виконання вправ в шкільному віці.

На особливу увагу педагога вимагає виконання вправ на розтяжку і перекидів. Ряд дослідників підкреслюють необхідність обережного підходу педагогів до навчання дитини шкереберть. Багато фахівців в галузі фізичного виховання дитини рекомендують з метою охорони хребта, особливо шийних його відділів, надягати дитині шийний комір або стелити м'який килимок.

У ранньому віці акробатичні руху виконуються разом з дорослими (мамою, татом, вихователем). До акробатичним видам вправ відносяться вправи типу: «Стрекоза», «Літачок», «Ластівка», «Рибка», «Віконце» і ін.

Ритмічна гімнастика являє собою систему фізичних вправ, що виконуються під музику. Ритмічна гімнастика сприяє розвитку у дітей м'язової свободи, виразності, краси, граціозності, ритмічності рухів. Вона розвиває музикальність, формує почуття ритму.

Ритмічна гімнастика в дошкільних установах включаєтьсяв різні форми рухової діяльності: в ранкову гімнастику, в вступну частину фізкультурних занять або як ритмічні блоки в основну їх частину та інші види діяльності.

ПРИКЛАДНАЯ ГІМНАСТИКА. До прикладної гімнастики відноситься лікувальна гімнастика, або лікувальна фізкультура, Спрямована на відновлення здоров'я.

Вона використовується для поліпшення стану нервової системи, підвищення тонусу організму, зняття негативних емоцій, поліпшення статури, виправлення постави.

Основні види рухів. (Поняття, значення і характеристика основних рухів. Види ОВС: циклічні, ациклічні, змішані. Способи організації дітей при проведенні основних видів рухів).

Зміст основної гімнастики складають основні рухи, загальнорозвиваючі і стройові вправи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

unnamed (4).jpg
9Yy9Cd77zoIDY3URfZVaXmZZjCZoSbplFcOPL2q5
Без названия (10).jpg
Без названия (8).jpg
images (27).jpg
images (26).jpg
images (28).jpg
VHaPEdU62onJMWzRrBge.w575.jpg
acrobatics-min.jpg
p19p4ru9u6ibi61s288bl716r47_300x238_3_0.
Без названия (5).jpg
14088580_941091389352639_592161118501502
007.jpg
00b.jpg
images (22).jpg
00a.jpg
00c.jpg

Оле́г Верня́єв український гімнастолімпійський чемпіон і срібний призер Олімпійських ігор 2016, чемпіон світу зі спортивної гімнастики. Учасник Олімпійських ігор 2012.

Ли́лия Подкопа́ева — украинская гимнастка, заслуженный мастер спорта Украины. Обладательница Кубка Европы, 45 золотых, 21 серебряной и 14 бронзовых медалей. Абсолютная чемпионка мира по спортивной гимнастике, чемпионка Европы, Олимпийская чемпионка Игр в Атланте.

Deryugina.png
14079508_1108708612542001_33936376119850

Багатократна чемпіонка з художньої гімнастики першості УРСР, СРСР, Європи, світу. Зокрема, двократна абсолютна чемпіонка світу, п`ятикратна абсолютна чемпіонка Союзу, п`ятикратна владарка Кубка СРСР, чотирикратна переможниця Кубка Інтербачення.

Га́нна Різатді́нова  — українська художня гімнастка, бронзова призерка Олімпійських ігор 2016 року в індивідуальному багатоборстві, чемпіонка світу із вправ з обручем (2013), багаторазова призерка чемпіонатів світу та Європи, інших міжнародних змагань.

bottom of page